Audi A6
Nekaj dni pred uradnim razkritjem Audi kaže detajle limuzinskega A6
Audi bo 15. aprila pokazal limuzinsko različico novega A6, ki ga je že predstavil v karavanski izvedbi avant. To so prvi detajli.
Torek, 8. april 2025
Ne zgodi se prav pogosto, da kakšen proizvajalec pokaže karavansko izvedbo kakšnega novega modela pred limuzinsko. A tako so se tokrat odločili pri Audiju. Pred približno enim mesecem so razkrili novi A6 avant, medtem ko bo limuzina doživela premiero 15. aprila.
Tekmec BMW-jeve serije 5 in mercedesa razreda E bi po prvotnem načrtu moral nositi oznako A7 in šestico pustiti električnemu e-tron, a so si v Ingolstadtu v zadnjem trenutku premislili.
Za limuzino bodo predvidoma na voljo enaki motorji kot za karavan, saj je zasnovana na isti platformi PPC.
Prva fotografija razkriva zadnjo luč s tehniko OLED, ki vključuje tudi zdaj že značilno osvetljeno letvico. Tako kot pri karavanu, ki je zrasel za 5,8 centimetra in meri 4,99 metra, bo v tudi nova limuzina nekoliko večja od aktualnega modela. Oblikovno tako kot pri avantu pričakujemo evolucijo poznanih linij s ciljem doseganja boljše aerodinamike.
Armaturna plošča bo gotovo enaka kot pri avantu, z možnostjo tretjega zaslona ob tistih za armaturno ploščo in za multimedijski sistem.
V motorni paleti bosta gotovo na voljo dvolitrski turbodizel TDI s 150 kW (204 KM) in trilitrski turbobencinar z 270 kW (367 KM), oba z 48-voltno blagohibridno tehnologijo, ki omogoča tudi kratke vožnje le na elektriko. Sledili bodo med drugimi trilitrski TDI in priključnohibridne izvedbe, medtem ko bo najbolj športna RS6 najverjetneje ponovno namenjena le avantu.